vacuum

Pojemniki kuchenne – must have każdej pani domu

makaron, jajko i deska do krojenia

Są pewne przedmioty, które z całą pewnością powinny stanowić obowiązkowy element wyposażenia każdej kuchni, jednak często zostają pominięte podczas kompletowania wyposażenia. Należą do nich pojemniki kuchenne. Jakie praktyczne zalety mają pojemniki do przechowywania żywności i przypraw? Przekonajmy się.

Odpowiednie warunki przechowywania żywności

skutki nieprawidłowego przechowywania żywnościŻywność, która nie jest przechowywana we właściwych warunkach, bardzo szynko zaczyna się psuć. Zastanów się przez chwile, jak dużo jedzenia wyrzucasz każdego tygodnia? Dużo? Sporo? Mało? Z całą pewnością większość z Was udzieliła odpowiedzi “dużo” lub “sporo”, a wszystko to wynika z niewłaściwego przechowywania żywności. Pojemniki kuchenne pozwalają na znaczne ograniczenie strat, zapobiegając niszczeniu jedzenia. Jakie pojemniki powinny być używane w każdej kuchni?

Pojemniki na mąkę

Pojemnik na mąkę powinien być wykonany z plastiku lub ze szkła. Pamiętaj, żeby zawsze stawiać go w zacienionej szafce, do której nie dociera światło słoneczne.

Pojemnik na sól

Sól to kolejny produkt, któremu szkodzi zarówno wilgoć, jak i światło. Pojemnik na sól również powinien być przechowywany w szafce, która zapewni odpowiednie zacienienie oraz uchroni przyprawę przed wilgocią.

Pojemnik na cukier

Zasada dokładnie taka sama jak powyżej. Do przechowania cukru doskonale nada się plastikowy pojemnik, ale można też wykorzystać szklany.

Pojemnik na warzywa

Warzywa powinny być przetrzymywane na samym spodzie lodówki w specjalnych pojemnikach, które zabezpieczą je przed nadmiernym wyschnięciem. Dzięki temu dużej zachowają świeżość, walory smakowe i właściwości odżywcze.

Pojemniki próżniowe

Pojemniki próżniowe to najlepsza metoda na przedłużenie świeżości produktów, które należą do grupy łatwopsujących. Dostępne są w wielu rozmiarach i formach.

zestaw pojemników próżniowych dafi set 5 - front

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ